Fiatal házasok adókedvezménye 2017 - Akár 15 ezer forinttal több maradhat a zsebedben havonta

Szülők lapja

Hivatalos ügyek

Szülők lapja


Fiatal házasok adókedvezménye 2017 - Akár 15 ezer forinttal több maradhat a zsebedben havonta A fiatal házasokat két évig igénybe vehető adókedvezménnyel támogatja a kormány, amely összesen 120 ezer forint megtakarítást jelent. Kik vehetik igénybe a fiatal házasok adókedvezményét? Mi van, ha közben gyermek születik? A kormány anyagilag is segíteni akarja a közös életüket megkezdő fiatalokat, ezért a fiatal házasokat két évig igénybe vehető adókedvezménnyel támogatja, amely összesen 120 ezer forint megtakarítást jelent - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára 2017. január 18-ai sajtótájékoztatóján, Budapesten.


Így változott a fiatal házasok adókedvezménye

Novák Katalin az V. kerületi anyakönyvi hivatal házasságkötő-termében tartott eseményen kiemelte: az adókedvezmény mellett a kormány az otthonteremtési támogatással is segíti a fiatalokat.

Kifejtette: a fiatal házasok adókedvezményét érintő fontos változás, hogy a kedvezmény két évig vehető igénybe, függetlenül attól, hogy mikor fogan meg az első gyermek. Ha pedig gyermeket vállalnak, a fogantatás utáni 91. naptól igénybe vehető az első gyermek után járó családi adókedvezmény, így a két lehetőséggel együtt összesen 15 ezer forint megtakarítás érhető el havonta - magyarázta.


2014. december 31-e után házasodtál? Akkor te már igénybe veheted az új kedvezményt!

Az államtitkár elmondta: eddig összesen 23 ezer házaspár élt az adókedvezmény lehetőségével, és ez a szám folyamatosan emelkedik. A cél a fiatalok figyelmének felhívása a lehetőségre, hogy mindenki, akinek jár, érvényesíteni tudja a kedvezményt - közölte.

Novák Katalin kitért rá: az adókedvezményt a kétéves időtartamra visszamenőleges hatállyal vezették be, vagyis azok vehetik igénybe, akik 2014. december 31. után kötötték első házasságukat.

Változás még: elegendő, ha csak az egyik munkáltató igazol
Arra is kitért, hogy nem kell mindkét munkáltatónak igazolnia, hogy a házaspár melyik tagja veszi igénybe az adókedvezményt, elég, ha az egyik fél munkáltatója igazolja.

Mint mondta, úgy tűnik, Magyarországon ismét egyre népszerűbb a házasságkötés, 16 éve nem volt olyan magas a házasságkötések száma, mint most, és remélhetőleg ez azt jelenti, hogy a fiatalok bíznak a jövőjükben, mernek közös jövőt tervezni maguknak, a kormányzat pedig ehhez igyekszik a lehető legtöbb támogatást megadni.

Forrás: MTI
Fotó: Pixabay

Szülők lapja

Hivatalos ügyek

Szülők lapja


2017.01.24