"Na, szia mentő!" - Interjú az anyukáját megmentő hős kisfiúval, Medárddal

Szülők lapja

Hírek, érdekességek

Szülők lapja


"Na, szia mentő!" - Interjú az anyukáját megmentő hős kisfiúval, Medárddal

„Na, szia, szia, mentő!” – ezekkel a szavakkal kért segítséget még a nyáron egy mindössze négyéves kisfiú, amikor édesanyját eszméletlenül találta otthon.

A megrázó segélyhívás hangfelvételét az Országos Mentőszolgálat vasárnap hozta nyilvánosságra, itt hallgathatod meg a teljes segélyhívást - a család pedig hétfő este az RTL Híradónak mesélte el részletesen, mi történt azon a hajnalon.

A kisfiú édesanyja, a cukorbeteg Kovács Renáta rosszul lett, vércukorszintje veszélyesen alacsonyra esett. A bajt kisfia, Medárd vette észre elsőként, és azonnal cselekedett. Először cukros vizet vitt az édesanyjának, ahogyan azt korábban már látta.
„Hoztam be neki ilyen cukros vizet” – mesélte később.

Mivel ez nem segített, Medárd felhívta a 112-es segélyhívót, és végig nyugodtan, összeszedetten válaszolt a mentésirányító kérdéseire.

„Veszi a levegőt anyukád?” – hangzott a kérdés.
„Anya lélegzik… igen, szuszog és pislog” – válaszolta higgadtan a kisfiú.

A diszpécser utasításait követve Medárd egy székre állva kinyitotta a bejárati ajtót, hogy a mentősök akadálytalanul bejuthassanak.
„Kinyitottam a széket... Felálltam a székre, és kinyitottam” – mondta a telefonban, mire a mentésirányító meg is dicsérte: „Jaj, de nagyon aranyos vagy.”
Ezután a kisfiú átkopogott a szomszédhoz, és átadta neki a telefont.

Az RTL Híradó riportjából az is kiderült, mi vezetett a veszélyes helyzethez. Az édesanya vércukorszintjét figyelő szenzor meghibásodott, így az eszköz nem jelzett időben. A bajt végül a kisfiú vette észre.

A hős kisfiú, Filip Medárd azóta betöltötte az ötödik életévét, a család pedig Budapestről Győrbe költözött. A mentősöket is felkészülten várta.
„A kutyusuktól féltek, bezártam az én szobámba őket” – mesélte, majd hozzátette: mivel nagyon éhes volt, a mentősök még egy szendvicset is készítettek neki.

Az édesanya a rosszullét idejéből szinte semmire nem emlékszik.
„Csak arra, amikor így magamhoz tértem, és a mentősök már adják nekem a cukoroldatot, annyi van meg ilyen hangfoszlányok még talán megvannak, hogy a kisfiam beszél valakivel” – idézte fel Renáta. Hatalmas büszkeséggel beszélt a fiáról, aki olyan helyzetben állt helyt, amitől egy felnőtt is megijedne.
„Ez egy olyan helyzet, hogy egy felnőtt is megijed, nemhogy egy kisgyermek” – fogalmazott.

Medárd azóta élvezi a figyelmet. Amikor a riporter megkérdezte, tudják-e az óvodában, milyen hősiesen viselkedett, a kisfiú mosolyogva válaszolta:
„Igen, mondtam, hogy sztár vagyok.”

Azt is elárulta, hogy ha felnő, akkor majd rendőr vagy mentős szeretne lenni.

 

 

Fotó és forrás: rtl.hu


Szülők lapja

Hírek, érdekességek

Szülők lapja


2025.12.16