
Mint a hivatalos Facebook-oldalukon írják, hatalmas erőket mozgósított a mentésirányító május 10-én, szerdán, amikor egy salgótarjáni általános iskolában rosszul egy 13 év körüli tanuló.
Pedagógus kezdte az újraélesztést
Szerencsére az egyik pedagógus pontosan tudta mit kell tennie, így miután nem tapasztalt légzést a gyermeknél, rögtön megkezdte az újraélesztését, kollégái pedig tárcsázták a mentőket.
Az esetkocsi perceken belül a helyszínre érkezett, a tapasztalt mentők pedig azonnal emelt szintű ellátásba kezdtek, hamarosan pedig csatlakoztak hozzájuk a mentőhelikopter szakemberei is.

(illusztráció)
Az időben megkezdett mellkasi nyomások és a heroikus küzdelem végül sikerre vezetett, a gyermeket pedig stabil állapotban, légi úton szállíthatták kórházba a mentők, tették hozzá.
Korábbi esetek
Tavaly szeptemberben egy 15 éves fiút kellett újraéleszteni Budapesten, aki focizás közben lett rosszul, idén februárban szintén egy 15 éves fiú vesztette eszméletét Szentendrén - ő a barátjánál vendégeskedett, amikor hirtelen nem érezte jól magát, majd el is ájult.
Olvasd el ezt is!
Újraélesztés menete lépésről lépésre: Ezt kell tenned, ha leáll a gyerek légzése - A mentőtiszt tanácsai »
Forrás: Facebook/Országos Mentőszolgálat