Dúla szakértőnk egy olvasói kérdésre részletesen leírta, hogy mit tehetünk, ha a baba a szülés közeledtével sem fordult meg. Mivel úgy gondoljuk, hogy sok olvasót érdekelhet, ezért egy kicsit kiegészítve, cikk formájában is feltesszük az oldalra.
Két irányból is megközelíthető a baba lefele fordítása. Az egyik a saját félelmek oldása a szüléssel kapcsolatban, a másik a különböző praktikák alkalmazása. Nagyon sok esetben a félelem az oka annak, hogy a baba nem fordul be, erről majd egy következő cikkben részletesebben is írunk.
A "megfordításra" léteznek különféle praktikák.
Indiai híd
Háton fekszel és a medencédet több párnával is alátámasztod, ez egy igen kényelmetlen helyzet a babának is, ez "késztetheti" arra hogy megforduljon. Hátránya, hogy a lepényi keringésnek nem tesz jót.
Négykézláb híd
Lehet négykézláb helyezkedni, az a lényeg, hogy az anyai medence minél magasabban legyen, ez is fordulásra készteti a babát. Ezt naponta többször is kell ismételni.
Homeopátiás segítség
Végy egy meleg fürdőt, relaxálj, majd vegyél be Pulsatilla 200-at, 2 adagot (1 adag = 5 golyócska), 2 külön napon. A homeopátiás szer bevétele után végezd a könyök-térd gyakorlatot 20 percig, (vagy amíg bírod) és ismételd meg még egyszer aznap. Legjobb mindezt a 35. hét körül végezni, de utána sem reménytelen.
A fénnyel való fordítás
A fénynél fontos tudni, hogy a babának hol a háta, mert csak előre tud bukfencezni, hátrafelé nem, ezért fontos, hogy merre vezetjük a fényt. A helyiségben nagyon sötétnek kell lenni, hogy jól lássa a fordulás irányát. Úgy is lehet csinálni, hogy a pocakot letakarjuk egy vastag takaróval. Egy erős fényű elemlámpát többször is lassan mozgatunk a fordulás irányába, közben beszéljünk a babához. Ezt naponta többször hosszabb ideig csinálhatjuk. Mivel ilyenkor a baba már jól lát, és mindenre figyel, meg van rá az esély, hogy érdeklődve fordul a fényforrás után, egészen addig, míg fejjel lefelé nem lesz.
Borogatós módszer
Ehhez hasonló módszer, hogy a méh fundusához hideg borogatást, a szeméremtest fölé pedig meleg borogatást tegyél. Mivel a pici jobban szereti a meleget a hidegnél, elindul abba az irányba:) A legjobb ezt is térd-könyök helyzetben végezni.
Moxázás
A moxázás egy természetgyógyászati módszer, amit éppen ezért ajánlatos természetgyógyásszal végeztetni. Ilyenkor a kislábujj egy bizonyos pontját melegítik moxarudacskával, amely megfordulásra készteti a babát
Akupresszúra
Ilyenkor a kislábujjon közvetlenül a köröm külső széle mellett, golyóstollal, gyufaszállal, vagy körömmel erőteljesen kell nyomni a bőrt 5 percig egyszerre, majd lábváltás. Ezt is lehet naponta többször is.
Amit "elsőre" tanácsolni tudok, az a magzattal való sok-sok beszélgetés és a fent leírt "praktikák".
Azaz ha minden ki lett próbálva, és a baba mégsem fordul meg, akkor próbáljuk meg elfogadni az Ő döntését. Saját tapasztalatból mondom, hogy a faros baba szülése sem nagyobb munka az anyukának, mint a koponyavégű, csak az orvosnak több munka, ezért jó lenne egy olyan szakembert találni, aki külsőleg meg tudja fordítani a babát, ha más nem használ.
Saját praxisomban is volt olyan baba, aki a szülés előtt 3 nappal fordult be teljesen magától, mikor anyukája elfogadta, hogy farosan fog szülni:) Nem reménytelen a helyzet, bízz a megoldásban.
Fotó: Freepik