Természetes, hogy amíg csak egyetlen gyermekre kell odafigyelni, mindkét szülő könnyedén fókuszál a baba, kisgyermek igényeire, igyekeznek mindennek utánaolvasni és lehetőség szerint úgy nevelni a kis csöppséget, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt. Ám mire a kistestvér néhány év múlva megérkezik, addigra a szülők is lazulnak, rugalmasabbak lesznek - most már nem csak az olvasmányaikból és szakkönyvekből, hanem tapasztalatból is tudják, mi a jó a picinek, és mi az, amihez felesleges annyira görcsösen ragaszkodni. Ráadásul két eltérő igényű gyermekre már nehezebb is annyi energiát fordítani, mint egyetlenre. Így aztán természetszerű, hogy a testvérkénél már másfajta nevelési elvek, szabályok lesznek érvényben és ha mindenben nem is, de néhány dologban változnak a hétköznapok.
Ezeket a különbségeket igyekeztünk illusztrálni ebben a képes összeállításban - amit persze nem kell véresen komolyan venni, hiszen minden család más és más.
2x8 fotó, ami megmutatja a különbséget az első és a második gyermek között
1. Hónapfordulók az első gyereknél - Mit neked szülinap! Nem várod meg a születésnapját, minden hónapfordulókor tudatod a közösségi oldaladon, hogy ismét nagyobbak lettetek négy héttel.
1. Hónapfordulók a második gyereknél - Bár próbálkozol itt is a havi kis ünnepléssel, rá kell jönnöd, hogy a hónapok mintha sokkal gyorsabban telnének, és hipp-hopp, már el is ment 5, 6, 7 vagy 8 hónap...
2. Gyerekszoba az első gyereknél - Névre szóló kistakaró, tipp-topp kiságy, minden olyan, mint egy katalógusban, és természetesen már hónapokkal előtte készen várja a kis jövevényt.
2. Gyerekszoba a második gyereknél - Jól tudod, hogy azt a kiságyat össze kéne már szerelni, de hát mikor jut erre idő a kis totyogós mellett? Különben is, amikorra kell, biztosan meglesz.
3. Délutáni alvás az első gyereknél - Egyértelmű: amikor a pici alszik, akkor többnyire te is alszol vele, hiszen megteheted.
3. Délutáni alvás a második gyereknél - Vége a kis szundiknak, hiszen most már ott van neked egy örökmozgó nagyobb testvér, aki örül, hogy végre csak vele foglalkozol egy kicsit!
4. Fejlesztő játékok az első gyereknél - Jó szülőhöz méltán megveszel mindent, ami fejlesztheti a gyermeked, elvégre a tanulást nem lehet elég korán kezdeni.
4. Fejlesztő játékok a második gyereknél - Tapasztalt szülőként már jól tudod, a gyerek bármivel képes eljátszani - és már azzal is tisztában vagy, hogy az olyan látszólag értelmetlen dolgok, mint az ajtó ki-be csukogatása vagy papírtépdesés is remekül fejleszti, ezért hagyod, hadd csinálja.
5. Táplálás az első gyereknél - Minden legyen bio, organikus, a lehető legegészségesebb és házilag készült, hiszen annak a közelébe se érnek a bolti késztermékek. Édesség, rágcsa? Csakis otthon sütött teljes kiőrlésű keksz és natúr kölesgolyó.
6. Táplálás a második gyereknél - Bár igyekszel egészségesen táplálni a gyermeked, most már nem érzed főben járó bűnnek, ha olykor egy-egy bolti csokit vagy kekszet elmajszol a gyermeked, elvégre tudod, a tiltással csak az ellenkezőjét érnéd el, ráadásul óvodai-iskolai bulin vagy szülinapon úgyis találkozik egészségtelen sütikkel, sokkal jobb, ha nem akkor eszi betegre magát, csak mert otthon nem teheti.
7. Fotók a közösségi oldalakon az első gyereknél - Ébredés után nyugodt a kisbabád, így kedvedre állítgathatod-csinosíthatod őt, készíthetsz több száz felvételt, aztán még jópofa szűrőt is tehetsz a fotóra, mielőtt megosztod, hadd lássa mindenki, milyen gyönyörű gyermeked van! És ezt hetente akár többször is, hiszen milyen édes, amikor eszik, alszik, rágókázik, mosolyog, totyog vagy csak okosan néz.
7. Fotók a közösségi oldalakon a második gyereknél - Nincs egy nyugodt pillanat, hol az egyik mászik ki a képből, hol a másik durcázik. Szóval ha végre sikerül egy közös kép a tesókról, akkor nem bánod, ha kicsit életlen vagy szemcsés, úgyis ritkán van csak időd posztolni róluk.
8. Napi rutin az első gyereknél - Délelőtt játszó, aztán ebéd és délutáni alvás az ágyában 2-től fél 4-ig. Igyekszel tartani a napirendet, és minden programot ehhez igazítasz.
8. Napi rutin a második gyereknél - Bár tudod, hogy a gyerekeknek jó a rutin és a mindennapos dolgok ismétlődése, azért történnek váratlan dolgok, amik ebbe beleszólnak - szerencsére a gyermeked rugalmasan veszi az akadályokat, és néha a legképtelenebb helyen is képes elaludni, ha úgy hozza a helyzet.
Forrás: Popsugar.com