Eleged van már a betegeskedésből? Vagy szeretnéd megelőzni? Dr. Janine Bowring öt olyan módszert oszt meg velünk, amelyek segíthetnek a megfázás megelőzésében és kezelésében.
Az egészséges immunrendszer fenntartásának kulcsa a megelőzés. Nem szerencsés ugyanakkor immunerősítésről beszélni, mivel a túlságosan hatékony immunrendszer számos autoimmun betegség kialakulásához vezethet. Vegyük tehát sorra azt az öt módszert, amelyekkel valóban megelőzhetjük a náthát és az influenzát!
Antioxidáns források
Az antioxidánsok kulcsfontosságúak az egészséges sejtek és az egészséges immunrendszer fenntartása szempontjából. A gránátalma, a fekete áfonya vagy a kistermésű áfonya például rengeteg szabadgyökpusztító összetevőt tartalmaz csakúgy, mint a kelkáposzta, a spenót, a brokkoli, a kelbimbó és a sárgarépa.
A túlzott cukorfogyasztás is hozzájárulhat a megbetegedéshez
Kerüljük a túl sok cukrot, ami gátolja az immunrendszert. A baktériumok és a vírusok számára a cukor kiváló táptalajt nyújt a szaporodáshoz. A finomított cukrok helyett válasszunk természetes, gyümölcsökből és zöldségekből származó cukrokat.
Kevés napfény - D vitamin pótlás
A téli hónapokban érdemes D-vitamin kiegészítőt szedni, amit ebben az időszakban általában nem tudunk bejuttatni a szervezetünkbe a napfény révén.
Korlátozzuk a stresszt!
A stressz a teljes endokrinrendszer kibillentésével megakadályozza az immunrendszer optimális működését. A kezeletlen stressz méregként hat a szervezetünkre, és számos káros egészségügyi következménnyel járhat, az alacsonyabb védettséget is beleértve.
Méregtelenítés
Rendszeresen méregtelenítsük a fő szerveinket! Az öt legfontosabb méregtelenítő szerv a máj, a vese, a tüdő, az emésztőtraktus és a bőr. Optimális működésük biztosításához szükség van rendszeres tisztításukra. Válasszunk olyan méregtelenítő táplálékkiegészítőt, amely mindegyik fent említett szervet tisztítja, nehogy az egyik szervből felszabaduló méreganyag egy másik szervben rakódjon le.