
Van egy nap az évben, ami mostantól kezdve róluk szól: Ezentúl október 7. az állami gondoskodásban élő gyermekek napja.

Ma közel 23 ezer gyermek él állami gondoskodásban, további 140 ezer gyereket fenyeget a veszély, hogy bármikor kiemelhetik őket a családból. A gyerekek többsége bántalmazás, elhanyagolás, a szülők szenvedélybetegsége, betegsége, halála miatt kerül gyermekvédelmi gondoskodásba. Az esetek túlnyomó többségben az okok a családok szegénységével is összefüggnek.

Ők azok a gyerekek, akiket nem a szüleik hoznak reggel az óvodába.
Ők azok a gyerekek, akiknek az anyák napja mást jelent.
Ők azok a gyerekek, akik közül örökbe fogadunk.
Ők azok a felnőttek, akik körülöttünk élnek, mégsem ismerjük őket.

Az SOS Gyermekfalvak egy olyan média-összefogáshoz kérte a magyar média támogatását, amely a gyermekvédelemben élő gyerekek ügyét helyezi fókuszba.
- A helyzet drámai, amivel szükséges társadalmi és rendszerszinten is foglalkozni, ezért hoztuk létre az állami gondoskodásban élő gyermekek napját október 7-én. Szeretnénk, ha minden évben egy nap azokról a gyerekekről szólna, akik megélték családjuk elvesztését. Ők mindannyian egy tarthatatlan helyzet áldozatai. Rengeteg előítélet övezi őket úgy, hogy közben keményen küzdenek magukért és velünk együtt egy jobb sorsért. Megérdemlik a figyelmet – mondta Kiss Gergely, az SOS Gyermekfalvak ügyvezető igazgatója.

Ezeknek a gyerekeknek egyszer mindenük megvolt. Aztán mindent elveszítettek. Ismerd meg a történetüket!