Mint kifejtették: március 20-án 22 óra 58 perckor megkezdődött a csillagászati tavasz, ekkor volt ugyanis a napéjegyenlőség. Bár a tankönyvek március 21-re datálják az eseményt, az éppen úgy eshet március 20-ra, mint 21-re.
Szerda este kezdődött a csillagászati tavasz
Csillagászok kiszámolták, hogy a napéjegyenlőség legközelebb csak 2102-ben esik ismét március 21-re. A négyévenként bekövetkező szökőévek miatt pedig 2048-ra olyan koraivá válik ez az időpont, hogy március 19-re csúszik.
Mikor kell átállítani az órát?
Kitértek arra is, hogy március 31-én vasárnap hajnalban 2:00 órakor 3:00 órára, egy órával előre kell állítani az órákat, ezzel elkezdődik a nyári időszámítás. Tehát veszítünk egy órát, ugyanakkor jó hír, hogy későbbi órában kezd el este sötétedni, jobban ki lehet használni a délutánokat.
A kutatók - mint írták - megosztottak abban a kérdésben, hogy a számok alapján van-e értelme az óraátállításnak, de az emberek közérzete általában jobb lesz tőle - írta a meteorológiai szolgálat, megjegyezve: már csak azért is, mert innentől kezdve tudatosul az emberekben, hogy közeleg a nyár.
Ezt olvastad már? Óraátállítás eltörlése: Ezért járnánk rosszul, ha egész évben maradna a nyári időszámítás! »
Forrás: MTI
Fotó: Pixabay