
A csalók újabb és újabb módszerekkel próbálkoznak, és nem rettennek vissza attól sem, hogy kihasználják az anyai féltést és aggodalmat. A közelmúltban egy szolnoki nő, Valéria, élete talán legkülönösebb üzenetét kapta a mobiljára, ám tájékozottságának hála, gyorsan világossá vált számára, hogy csalásról van szó.
A csaló szokatlan üzenettel próbálta meg átverni a nőt. Ismeretlen számról küldte neki az alábbi üzenetet: „Szia anya, a régi telefonom elromlott, ez az új számom!” A nő kérésére ellenére sem volt hajlandó őt felhívni, arra hivatkozva, hogy „leejtette a telefonját, a kölcsönkészülékről pedig nem akar hívást kezdeményezni". Ezután arra próbálta rávenni Valériát, hogy küldjön neki üzenetet a WhatsApp nevű alkalmazáson keresztül.
A WhatsApp alkalmazás nem lekövethető, mert a kommunikáció titkosított a felek közt, ezért előszeretettel használják a csalók. Ezt Valéria is tudta, így - bár még válaszolgatott az idegennek - sejtette, hogy nem a gyermeke üzenget neki.
Keresztkérdésére, miszerint ő melyik gyermeke, még különösebb válasz érkezett: „A legrégebbi!”
A jogi ismeretekkel rendelkező nő számára ekkorra vált világossá, hogy átveréssel próbálkoznak. Ez valószínűleg a csalónak is feltűnt, mert többé nem reagált semmilyen üzenetre. Ő ugyan megúszta, de a trükkök kifogyhatatlanok és sajnos mindig vannak, akiket sikerül becsapni és fontos adatokat vagy pénzt kicsalni tőlük.
Az eset újra felhívja a figyelmet arra, hogy az óvatosság sosem árt.
Amennyiben
- gyanús tartalmú üzeneteket kapunk,
- rossz helyesírással, tört magyarsággal,
- kattintásra szólítanak fel minket vagy
- szeretteinkre hivatkozással kapunk üzenetet,
azonnal vegyük fel a kapcsolatot azzal az ismerősünkkel, akinek a nevében üzenetet (hívást) kaptunk, és jelezzük az esetet a rendőrségen.
Forrás: szoljon.hu
Fotó: Freepik