“Ez lesz az alapja a későbbi bizalmas beszélgetéseknek is” - Soha ne hagyd ki a mesélést!

Szülők lapja

Gyereknevelés

Szülők lapja


“Ez lesz az alapja a későbbi bizalmas beszélgetéseknek is” - Soha ne hagyd ki a mesélést!

Azt már jól tudjuk, hogy a mesélés nagyszerű hatással van a gyermekekre: többek között fejleszti a gyermek érzelmi intelligenciáját, segíti a belső képek kialakítását, és a szülő-gyermek kötődést is erősíti. Ám ez még nem minden!

Mesehallgatás közben a gyermek átszellemül: elméjében korlátlan szabadsággal alkot képeket, hoz létre lényeket, hatáskört és megoldásokat teremt. A képzeletben átélt történetek, a szabadság, kreativitás és határtalan alkotás a későbbiekre is hatással van: olyan önbizalmat, hitet és tanítást ad a gyermek számára, melybe a jövőben is kapaszkodhat. Arról nem is beszélve, hogy a gyermekek legszebb, legmeghittebb emlékei a közös meséléshez kapcsolódnak… 


Mindezt a csodát Dr. Kádár Annamária pszichológus így fogalmazta meg:

"A mesemondó szülő lelassítja, lecsendesíti a külső világot, és egy olyan teret alkot, amelyben gyermekével a közösen átélt élmény során eggyé válik. Ez a szülő-gyermek kapcsolat egyik fontos pillére, az erre fordított idő sokszorosan megtérül, ugyanis ez lesz az alapja a későbbi bizalmas beszélgetéseknek is. Adjuk hát meg neki a lehetőséget arra, hogy az égig érő fa csúcsára kis kanászként felkapaszkodhasson! Annak a gyermeknek, aki mesét hallgatva nő fel, varázspálcája a saját elméje lesz, és képzelete, érzelmi intelligenciája segíti majd a megpróbáltatások közepette."

 

Ezért mesélj minden nap: 14 pozitív dolog, amit a meséléssel adhatsz a gyermekednek

 

Szerző: Szülők Lapja
Fotó: Freepik


Szülők lapja

Gyereknevelés

Szülők lapja


2024.08.16