
A vizsgálatot az Oslói Egyetem Pszichológia Intézetében végezték el más egyetemi kollégák segítségével. A felfedezés azért nagy horderejű, mert bár már évtizedek óta vizsgálják, miként érzékelhetik az újszülöttek a világot, most sikerült először ténylegesen közel jutni a válaszhoz.

A tudósok szerint részben a felfedezésükkel is magyarázható, hogy az újszülöttek képesek imitálni a felnőttek arckifejezéseit életük első pár hetében, még azt megelőzően, hogy a látásuk rendesen kifejlődne és a körülöttük lévő világot a részleteiben fel tudnák térképezni. A kulcs pedig a mozgás.
- Korábban a kutatók állóképekkel próbálták rekonstruálni, mit láthat egy újszülött. A világ azonban nem statikus, hanem dinamikus, mozgásban van. Ezért hát mi mozgóképeket használtunk vizsgálódásaink során – árulta el Sven Magnussen professzor, a kutatás egyik résztvevője.
A professzor ugyanakkor azt is hozzátette, ők csupán azt derítették ki, mit láthat valójában egy újszülött - ám ez nem jelenti azt, hogy amit a csecsemő lát, azt értelmezni is tudja.