Amikor Danielle Sherman-Lazar blogger, író és háromgyermekes édesanya a szülők és a gyermekek iránti együttérzéssel a szívében fogalmazta meg, miért ne csak felszínesen tekintsünk a totyogók és kisgyermekek hisztijére, a nehéz percek küzdelmeire, és hogy miért fontos, hogy a történések mögé nézve valóban megértsük, mi váltja ki gyermekünk viselkedését...
Az írónő pontosan tudja, hogy a mélyebb megértés és az együttérzés nyugalmat szül, a nyugalom pedig végeredményben a gyermekre is jó hatással van...
„A gyermekeid nem téged próbálnak kikészíteni - ők vannak kikészülve.
Amikor a kislányod teljesen kiborul, a földre dobja magát és ordít, hogy nem akar óvodába menni, nem téged próbál kikészíteni. Csak ideges az előtte álló, oviban töltött naptól.
Amikor a fiad kiabál, hogy „utállak”, és átrohan a másik szobába, mert nem lett elég jó a palacsinta, nem téged próbál kikészíteni. Csak nagyon frusztrált.
Amikor a kislányod harcol veled, hogy mit vegyen fel az oviba, nem téged próbál kikészíteni. Csak szeretné érezni, hogy végre valamit ő is irányíthat az életében.
A legtöbbször a kiakadásuk nem rólunk szól, hiszen jobban szeretnek minket, mint bárki más.
Hanem arról, hogy nem tudnak még mit kezdeni intenzív érzéseikkel.
Tudom, hogy nagyon nehéz erre gondolni, miközben éppen történik – és persze mi magunk is emberek vagyunk. Kiborulunk, dühösek leszünk és túlterhelődünk…
De mi lenne, ha megosztanánk velük saját nyugalmunkat, ahelyett, hogy csatlakoznánk az ő káoszukhoz?
Nem akarnak ők minket felbosszantani… A lehető legjobban csinálják az aktuálisan meglévő érettségükhöz, képességükhez képest.
Szóval a gyermekeid nem téged próbálnak kikészíteni - ők vannak kikészülve, mert emberek és most tanulnak.”
(Danielle Sherman-Lazar)
Nyűgös, hisztis, kimerült? - 5 egyszerű és hatásos tipp a gyermeked megnyugtatására
“Nem a gyerek hisztije borít ki, hanem, hogy tehetetlen és mérges vagyok” - Így kezeld az indulataid
Mit üzen a rosszalkodásával a gyerek a szüleinek, a környezetének?
Fotó: Freepik